Tere, armas huviline

Posted in Määratlemata

Oled jõudnud SilkySofti blogilehele, kus üldiselt plaanin edaspidi kirjutada/kajastada laiahaardeliselt erinevaid teemasid, mõtteid ja uudiseid, mis ühte või teist otsapidi on seotud (pehme) nahaga ning naha tervisega. Oma esimese postituse pühendan aga SilkySofti kui ettevõtte tekkeloole.

SilkySoft on 2020. aasta kevade lõpus käima lükatud väike ühenaise-ettevõtmine, mille motoks on “Pehme naha nimel”. Esialgu veel pisike e-pood, fookusega pakkuda nii kodu- kui välismaiseid, nahale mõnusaid kvaliteet-tooteid, mis oleksid sobivad ka eriti õrna, tundliku ja atoopilisusele kalduva nahaga inimestele – nii pisikestele kui suurtele.

Nagu sageli juhtub, siis päris oma e-poe avamiseks andis tõuke isiklik kogemus – ema süda valutas nii väga, kui nägi oma pisikest nunnupalli lööbes, põletikuse ja punetava nahaga. Tekkis suur suur tahtmine midagigi teha, kasvõi natukenegi teda aidata, et tal oleks parem olla.

Kaasaegses linnastunud elustiili tingimustes on kuiva naha probleemid, sealhulgas krooniline atoopiline dermatiit üha sagedasemini diagnoositav nahakonditsioon. Samas asjaolu, et AD on üha “tavalisem” haigus, ei lohuta ilmselt ühtegi lapsevanemat, kelle pisike ime kannatab põletikulise ja hullemal juhul lõheneva naha käes, mis on kare ja sügeleb. Omast kogemusest tean, et tahaks võimalikult ruttu teha kõik, mis enda võimuses, et olukord paraneks. Niisamuti kui beebid ja väikelapsed, kannatavad kuiva naha käes ka üha rohkem täiskasvanuid, sealhulgas mina ise.

AD tekkepõhjused ei ole ühesed, kuid on teada, et löövet vallandavad nii organismisisesed kui -välised tegurid nagu stress ja toiduallergeenid ning väliselt näiteks karedad ja ärritavad riided, ebasoodsad kliimategurid, kuivatavad ja keemilised pesuained, tootmisprotsesside kemikaalid kangastel, liialt kuiv õhk.

Peale mõningast uurimistööd oli selge, et naha vastas olgu antibakteriaalsed ja hingavad ning pehmed materjalid nagu orgaaniline puuvill, bambus, kanepikiud, siid, lina. Vill aga seevastu oma kareda iseloomuga võib naha veelgi enam sügelema ajada ja ei ole seega tundlikule nahale parim valik. Kahjuks võib sedasi mõjuda ka muidu pigem pehmeks peetav meriinovill. Teiseks – niisutamine, niisutamine ja veelkord niisutamine kehahooldustoodetega, mis on naha vastu õrnad ja ei hävita hädavajalikke lipiide. Kolmandaks – lisaks sellele, mis on otse meie naha vastas, on oluline ka nö sekundaarne keskkond – õhk meie ümber. Õhuniiskus, tolmusisaldus, kodutekstiilide kangad jm.  

Hakkasin otsima sobivast materjalist riideid, atoopilisele nahale sobivaid baaskreeme, voodilinu ja muud ning selgus, et ülesanne ei ole sugugi lihtne. Isegi kui leida midagi võis, ei olnud valik Eestis väga lai. Samuti tuli tuulata väga erinevatel lehtedel ja see kõik oleks võinud pisikese beebi kõrvalt olla palju-palju lihtsam.

Pika jutu kokkuvõtteks – nii sündiski idee luua SilkySoft – epood, mille tootevalikus on nahale hästi mõnusad tooted suurtele ja väikestele ning ühtlasi on sobilikud ka eriti õrna ja tundliku ning atoopilise nahaga inimestele. Et oleks üks koht, kust leiab kiiresti ja hõlpsalt kvaliteetseid tooteid nii riiete, kodutekstiili, kreemide kui muu näol. Et abi saabuks kiiremini – et ei peaks tunde ja päevi kammima välismaiseid kodulehti ja e-poode, tellima kõike erinevatest kohtadest ja ootama pikalt, et tooted kohale jõuaks. Üks stressiallikas vähem, nahale juba parem! 😊

Lisaks on plaanis hakata pidama blogi, kus  kirjutada erinevatel põnevatel teemadel, mis seonduvad SilkySoft motoga – pehme naha nimel! 😊 Et ka oluline info sel teemal oleks hõlpsasti ja kiirelt leitav.

NB! Praegusest tagasihoidlikust tootevalikust leiab küll peamiselt tooteid beedidele, kuid järk-järgult püüan valikusse lisada rohkem tooteid ka meestele ja naistele!

Madleen

Kommentaarid puuduvad. Kommenteeri julgesti!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Start typing and press Enter to search

Ostukorv
Liitu SilkySofti meililinglistiga, et olla kursis uudiste ja uute toodetega. Kõigile liitujatele esimeselt ostult -10%.